Triumf umysłu - Dariusz Zieliński

To opowieść o pełnym kompleksów sportowcu, który pomimo uczenia się u legendarnego trenera, nie może doczekać się sukcesu. O nieradzeniu sobie z własnymi emocjami, nieustannych porażkach, ale również o nieoczekiwanej mentalnej zmianie, która prowadzi do zaskakującego finału. To opowieść o trzydziestoletniej podróży ucznia i Mistrza, pełna barwnych przeżyć, wzajemnego szacunku i uczenia się od siebie nawzajem. To podręcznik dla za zawodnika, trenera i rodzica. Zawiera 20 mentalnych wskazówek, których zrozumienie może być kluczowe w osiągnięciu sukcesu w sporcie i w innych obszarach życia.

Uczy

Bawi

Wzrusza

"Triumf umysłu" precyzyjnie wskaże Ci:

To gotowe słowa czy zdania, które możesz użyć natychmiast w konkretnej sytuacji !

WSKAZÓWEK
0
STRON
0
ROZDZIAŁÓW
0

Zajrzyj do książki:

Recenzje czytelników :

"Książkę połknąłem jednym tchem z kilku powodów. Pierwszy powód to, że miałem zaszczyt poznać Pana Profesora osobiście. Wywarł na mnie ogromne wrażenie. Każde słowo jakie wypowiadał warte było zapamiętania. Drugi powód to doświadczenia Autora. Spojrzenie od strony zawodnika, trenera i trenera jako byłego zawodnika. Wielkie doświadczenie i skrupulatne spojrzenie na problemy zawodnika to bardzo cenny materiał dla pracy instruktorskiej i trenerskiej. Trzeci powód to łatwość składania literek i zdań przez Autora. To się po prostu cudownie czyta."
Leszek Galica, Teatr Walki, Małopolska Zgraja Sarmacka
"Autor swoje największe sukcesy odnotował jako weteran. Ponieważ dopiero jako dojrzały człowiek nauczył się obchodzić z własną psychiką za pomocą własnego umysłu. To konsekwentna i metodyczna książka poświęcona pamięci Zbigniewa Czajkowskiego, zawierająca wiele cennych wskazówek znacznie wykraczających poza szkołę szermierki "profesora"
i będąca autorską analizą własnej kariery, dokonaną
przy pomocy instrumentów psychoterapeutycznych
i coachingowych. Szermierzy zaciekawić może także ogromną ilością opisów konkretnych walk, ich przebiegu i dramatycznych zwrotów szermierczej akcji."
Michał Zabłocki, poeta, autor tekstów piosenek, scenarzysta, reżyser i producent spektakli i widowisk muzycznych, szermierz
"Bardzo ciekawa praca autorstwa szermierza, czołowego zawodnika w kraju, reprezentanta Polski
w szpadzie. W książce przejawiają dwa główne nurty: psychologia szermierki oraz jakże istotny temat: wzajemne relacje na linii mistrz – uczeń. Autor
z perspektywy czasu, na podstawie własnych doświadczeń, trafnie ocenia wpływ psychologii (przygotowania mentalnego, motywacji i pobudzenia) na sukcesy i porażki w tej trudnej dyscyplinie oraz rolę fechtmistrza nie tylko na planszy, ale również
w relacjach pozasportowych. Praca godna polecenia młodym ludziom myślącym poważnie o karierze zawodniczej, ich trenerom i opiekunom."
Marek Julczewski, trener srebrnych medalistów Olimpijskich z Pekinu
"Czytałem do pierwszej w nocy. Musiałem ją dzisiaj skończyć."
Sergiusz, zawodnik z 30 letnim doświadczeniem
"Znakomita. Czyta się jednym tchem."
Małgorzata, mama sportowca
"Cudowna książka, każdemu polecam!"
Ania, trener szermierki
"Skończyłam czytać po pierwszej w nocy, ale nie mogłam potem zasnąć. Dziękuję, że zabrałeś mnie
w jednodniową podróż do krainy twojego życia. Książkę czyta się lekko z wypiekami na twarzy. Dialogi ucznia
z mistrzem, bawią i te riposty… Jestem laikiem, jeżeli chodzi o tą dyscyplinę, z opisów w książce uświadomiłeś mi jak bardzo wymagająca jest szermierka."
Iza, przedsiębiorca
"Cudnie piszesz. Czuję ten klimat. Zazdroszczę tych wszystkich chwil. Jako, ze sama miałam trenera starszej daty, potrafię to sobie wyobrazić, przenoszę się
w czasoprzestrzeni. W Twojej książce jest wiele cennych porad, zgadzam się z nimi i będę stosować na sobie
i młodzieży. "
Karolina, nauczyciel wychowania fizycznego, aktualnie trenująca biegi ultra
"Darku książka jest super. Piszesz bez mała o mnie. Tylko z tą różnicą, że miałeś możliwość w odpowiednim czasie trafić w odpowiednie ręce. Twoja książka jest dla mnie bardzo ważnym rozdziałem w życiu. Wczoraj Twoją książkę dostał mój syn i już czytamy razem. Franek jest zachwycony. Trenuje piłkę nożną i z tatą szermierkę."
Wiktor, działacz sportowy, kolekcjoner i pasjonat
"Książkę czytała cała rodzina i zgodnie stwierdziliśmy,
że to nie tylko świetna lektura, ale też uniwersalne wartości do zastosowania w sporcie, biznesie i w życiu. Dobre pióro i kawał rzetelnej roboty. Książka pisana
z sercem."
Pani Grażyna
"Takiej książki jeszcze w ręku nie trzymałem. Gdy szermierz potrafi w sposób emocjonalny i racjonalny, analizować swoje walki, przy okazji używając bardzo precyzyjnego szermierczego języka. Szkoda tylko,
że tak szybko się skończyła. "
Richard von Beuthen, trener szermierki
"Szermierka jest dla mnie czymś obcym, a książkę czyta się z zapartym tchem. Niezwykle pięknie przedstawiona wieloletnia relacja mistrza i ucznia, która na końcu wyciska lekko łzy. Książka godna polecenia każdemu."
Halina, lekarz

Książkę możesz kupić wyłącznie na tej stronie. Nie ma jej w księgarniach!

Dariusz Zieliński

Absolwent Akademi Wychowania Fizycznego w Katowicach, uczeń prof. Zbigniewa Czajkowskiego, uczestnik Mistrzostw Świata z 1995 roku.
Indywidualny V-ce Mistrz Polski Seniorów w szpadzie z 1996 roku oraz siedmiokrotny medalista Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów w szpadzie i florecie.

Największe sportowe sukcesy zaczął osiągać …..12 lat po zakończeniu kariery zawodowej gdy „wzbogacił” trening ćwiczeniami mentalnymi.
Indywidualny Mistrz Europy Weteranów z 2009 i 2019 roku. Pięciokrotny zdobywca Pucharu Polski Weteranów, siedmiokrotny Mistrz Polski Weteranów. Złoty (2015) i srebrny (2019) medalista Europejskich Igrzysk Weteranów. Weteran roku 2020 Europejskiej listy klasyfikacyjnej.

Absolwent Train the Trainer T.Harv Eker London 2013.

W 2014 założył Akademię Mistrzów im. prof. Zbigniewa Czajkowskiego, której celem jest przygotowanie mentalne zawodników i trenerów do walki na najwyższym sportowym poziomie.

Od 2016 roku prowadzi zajęcia mentalne w klubie Piast Gliwice wpierając pracę fechmistrzów i zawodników (zawodnicy TM zdobyli ponad 20 medali rangi Mistrzostw Polski, Europy i Świata w różnych kategoriach wiekowych).

Aktualnie współpracuje z zawodnikami klubów: Piast Gliwice, UKS Trójka Radlin, UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie, UKS FLESZ Świdnica, Toruńska Szkoła Szermierki, Pałac Młodzieży Warszawa, KSz Warszawianka, UKS Szabla Ząbki i Garda Gierałtowice.

lat na planszy
0
0
stoczonych pojedynków
0
0
wygranych zawodów
0

Spis treści :

Dariusz Zieliński